מאמרים

ריאלטי בטלוויזיה, אוהבים או לא? - המשך למאמר

הנשלחים כדי להפעיל את הקהל תוך כדי התוכנית, מגלגלת כאמור התוכנית סכומים רבים מה שלא רק מאפשר לה להמשיך ולהופיע על מרקע הטלוויזיה אלא גם לייצר תוכניות נוספות.

מי אוהב ריאליטי? אם תעשו משאל רחוב תגלו שלא מעט אנשים. אחוזי הרייטינג שוברים שיאים ומגיעים לארבעים אחוז, משמע מאות אלפי צופים בתוכנית. ומה תופס אותם? בעיקר המציצנות. אנחנו רוצים לדעת עוד על האנשים האלו, אנחנו רוצים לראות את ההתנהגות שלהם במצבים קיצוניים, לפעמים אנחנו, הקהל בבית ממש מבקש דם, מבקש אקשן, ריבים, צעקות, אנרגיות חזקות שיצאו וגם אהבה, רומן נחמד, ולא לשכוח מתח מיני, שמזין לא מעט מתוכניות הריאליטי.

תוכניות טלוויזיה אינם רק שעשוע נחמד לשעות הפנאי, מדובר בדרך כלל במחולל מציאות, מדובר בכלי עוצמתי בעל יכולת הש]עה כלכלית, חברתית ומדינית. כוחה של התקשורת אינו נמדד ביכולת השעשוע שלו וכך גם הטלוויזיה המצליחה להשפיע על ילדים רכים ועל מתבגרים. אותם תכנים אליהם אנו חושפים את הילדים אלו התכנים והמסרים עימם הם יוצאים אל בית הספר, אל החברה, אל העולם. האם אותם מסרים המוצגים כפי שהם מוצגים בתוכניות ריאליטי בפרט ובתוכניות הטלוויזיה בכלל הם אלו שאנחנו בוחרים להראות ולחשוף את הדור הבא שלנו, את ילדינו. זוהי כמובן שאלה בפני עצמה שהתשובה לה נכתבת באוניברסיטאות ברחבי העולם ולמעשה רק ימים יגידו את התשובה עליה בצורה הטובה ביותר.

חזרה לחלק ראשון