מאמרים

ריאלטי בטלוויזיה, אוהבים או לא?

הריאליטי כבש את הטלוויזיה המסחרית בארץ ובעולם. הז'אנר הזה שקרוב המשפחה היחיד שלו היה סרטים דוקומנטריים הצליח להשתחל פנימה אל לב המיינסטרים של הערוצים הגדולים ובעצם להפוך לתעשייה המגלגלת מיליארדים של דולרים או שקלים ומה לא. מהו בעצם הריאליטי, ובכן זוהי סוגה, מלשון ז'אנר של תוכנית טלוויזיה המצולמת בלייב ועוקבת אחר אנשים מסויימים שעושים פעולות כלשהן, או לחלופין לא עושים דבר. מילים רבות נכתבו על הצורך הנואש של בני האדם לקבל חשיפה תקשורתית או אחרת, הצורך האנושי להיראות עולה לעיתים על התכונה הבסיסית של האדם לפרטיות.

גם בין תוכניות הריאליטי ישנם כמה סוגים. יש תוכניות ריאליטי העוסקות בזוגיות, יש העוסקות בתחרות ספורטיבית או אחרת ויש ריאלטי שהוא מעין כלוב סגור המאפשר לאדם אחד היושב בביתו מול המרקע לצפות בו, כמו למשל התוכנית האח הגדול. כמו בתוכניות אחרות הריאליטי מצליח לעשות את הונו מפרסומות, המותאמות בדרך כלל לחתך קהל הצופים הסטטיסטי, בתוכניות בוקר יש פרסומות לשמפו ומוצרי ניקוי בהנחה שמי שצופה בהן אלו עקרות הבית ובריאליטי יהיה מגוון גדול יותר של פרסומות מתחומים שונים כי חתך הקהל הוא רקב יותר, כך שניתן יהי לצפות בפרסומת למשקה קר לצד פרסומת של מזון לחתולים.

הפרסומות כמו מזון לחתולים, אילוף כלבים, אילוף כלבים ותוכים או שמפו כלשהו מוסיפות הון גדול למפיקים ולבעלי הערוץ וביחד עם הרייטינג והאסמסים

המשך מאמר